Na dovolenou s obytňákem a mimčem II. část

Den 3. "Pokračování bláznivého nápadu"

Po tom, co jsme si dali hodinku na krásném parkovišti u Janova, já jsem si zaplaval v moři a dali jsme i sprchu, jsme vyrazili dál na západ. Úkol 1 byl najít a doplnit vodu. Mrzí mi, že jsem to nestihl nafotit, ale našli jsme automat, kde si místní za peníze plní PET lahve. Jenže náš barel má 25 litrů a tak trochu se nevešel do míst pro dvoulitrovou flašku. Takž jsme vzali půllitrovou petku a 50x přelívali - fakt pecka!

Po 300 kilometrech, přesně o půlnoci jsme vjížděli do ulic Monaka. Asi půl hodiny jsme hledali parkování, protože podzemní garáže byly zavřené, ale nakonec jsme našli místo přímo u promenády u moře. Všichni ve večerních šatech, lodičkách a s doplňky drahými, jako naše auto. No a já? Pantofle, který už před pěti lety byly na vyhození a koupacích kraťasech, dítě v šátku....No, asi můžeme být rádi, že nás nezavřeli :)

Průměrná cena *** hotelu vychází v Monaku na zhruba 7.000 Kč. V jednu chvíli jsme si i mysleli, že tam přespíme, protože parkování do sedmi do rána by nás vyšlo na 2 Eura a to fakt není špatný. Nakonec jsme se rozhodli ale zmizet, protože jsem našel "krásný" místo v horách nad Monakem. Nikde se ale nepsalo, že se tam nedá vyjet a když už tam vyjedete, tak se zase nemáte šanci otočit a sjet dolů - další hodina a propocený triko v tahu. Jistila to tedy nakonec nějaká benzína na dálnici ve Francii, ale chtěli jsme, aby byla otevřená, což se ukázalo, jako sci-fi. Zkrátíme to - v půl čtvrté ráno nalézáme benzínu, kde spí moc lidí na zemi na parkovišti a poprvé za naši cestu se na noc zamykáme. Dobrou

Den 4. "Konečně odpočinek"

Ráno zjišťujeme kde jsme - kousek od Cannes. Tak super, jde se hledat místo, kde bychom mohli alespoň jeden a půl dne přečkat a trochu si orazit. Francouzská riviéra vypadá fakt nádherně! Trvá nám to asi jenom dvacet kilometrů a nacházíme místo, kde prostě musíme zůstat. Je to malé odpočívadlo u silnice, všude kolem stromy, zbytky jakési historické stavby a cca 200 metrů od nás malá zapadlá pláž. Tak tohle je ono. Vašík se konečně podívá až na okraj moře.

Koupačka, oběd, večer film a ráno krásný východ Slunce nad pobřežím. Tohle jsme už doopravdy potřebovali. Jediné, co nám trochu kazí dojem, jsou hejna komárů, kteří fakt prudí. 

Den 5. "Kde se dá, sakra, parkovat?"

Ráno vstáváme a rozhodneme se, že si pořádně prohlédneme Cannes a Nice. Jenže v obou městech je jeden velký problém - parkování. Tím, že jsme si na střechu auta namontovali markýzu, jsem hodně nad dva metry a do žádného z podzemních parkovišť se tak nevejdeme. Hledání místa nám v každém městě zabralo tak hodinu a vždy, když jsem rozhodl, že prostě jedeme pryč, se před námi objevilo místo na hlavní ulici. Dnešek je ve znamení procházek a pak hooooodně dlouhé cesty za volantem.

No a teď kam dál? Tak třeba Pisa? Noooo, tak fajn, hurá za volant a jedem. Jsou před námi opět stovky kilometrů. Vaších si bere knížku a za chvíli usíná. Cestou ještě jedna rychlá zastávka u moře na asi poslední vykoupání a jedeme směr Pisa. Vydrželi jsme hodně dlouho, dostáváme se do Itálie, objíždíme Janov, což je kvůli chybějícímu mostu trochu pakárna a pár kilometrů jižně od Janova nacházíme krásno a klidnou benzínu, kde přečkáváme do rána. No a o Pise a dalších mých nápadech, za který se divím, že mi Kačka nezfackovala, zase příště :)